Zawody Pararudniki Drone Racing 2017 rozstrzygnięte!

Zawody w wyścigu dronów dobiegły końca. Jako że wróciliśmy już do normalności, czas na krótkie podsumowanie pierwszej edycji zawodów Pararudniki Drone Racing. Pierwsi zawodnicy stawili się na torze już koło godz. 6:30, z uwagi, że zawody odbywały się na terenie lotniska Aeroklubowego strefę mieliśmy zarezerwowaną zgodnie z harmonogramem od godz. 8:00. Pierwsze maszyny wzbiły się w powietrze jeszcze przed 9:00 tym samym rozpoczynając rundę treningową. Po trzech takich rundach i dwóch kolejnych etapach kwalifikacyjnych wyłoniliśmy najlepszą 16-tkę. Następnie w systemie pucharowym (2 najlepszych zawodników przechodziło do następnej rundy) nominowani zostali zwycięzcy tegorocznej edycji.

Pierwsze miejsce na podium zajął Krzysztof „Dronas” Chartanowicz. Jak powiedział nam Krzysiek odkąd sięga pamięcią po raz pierwszy udało mu się stanąć na najwyższym miejscu na podium. Zazwyczaj musiał ustąpić swojemu koledze Maćkowi Poschwaldowi. Przypomnijmy, że Mac odpadł w półfinale niefortunnie kończąc wyścig „zaliczając kreta” podczas przelotu przez bramkę.

Drugie miejsce zajął Marcin „M4lina” Maliński co było dla wszystkich ogromną niespodzianką, ponieważ Marcin swoją przygodę z samymi wyścigami dronów rozpoczął 3 miesiące wcześniej. Ma on jednak doświadczenie w wyścigach samochodów RC, co widać procentuje.

Trzecie miejsce na podium zajął Michał „Blumek” Blumkowski. który z zawodów na zawody poprawia swoje wyniki.

Jak podkreślało wielu zawodników poziom w Polsce pilotów dronów jest niebywale wysoki, stąd cały turniej był bardzo zacięty. Za sukces można było uznać zakwalifikowanie się do najlepszej 16-tki, jednak Ci którzy nie zakwalifikowali się dalej nie mieli sobie nic do zarzucenia, przegrać z takim zawodnikami to żaden wstyd.

Jako sukces możemy uznać sposób pomiaru czasu, który mimo dość początkowego stadium rozwoju, sprawdził się doskonale. Już teraz pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które pozwolą na zwiększenie możliwości pomiaru.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz osobom z Częstochowskiej grupy racerów, którzy pomogli przeprowadzić zawody 🙂

Zdjęcia udostępnione dzięki życzliwości EPRU Spotting Team.

Chcielibyśmy także podziękować sponsorom, bez których organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa, w szczególności: Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Hectronic Polska Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Ranal oraz ProperArt.

Do zobaczenia na torze!

Zespół NaHoryzoncie.pl